U bevindt zich hier: HomeNieuwsActueelGeslaagde bewonersavond 2016

Geslaagde bewonersavond 2016

Wijkbewoners doen actief mee

Dinsdagavond 22 maart vond de jaarlijkse bewonersavond plaats, georganiseerd door de wijkraad, en met een stevig aandeel van de Gemeente. Het centrale thema was “participatie”. En participeren ... dat hebben de meeste bezoekers deze avond zeker gedaan!
BWA2016-05

De avond begon traditioneel met een openingswoord van onze voorzitter, Bram Jansen. Ook de aanvankelijke afregelprobleempjes met de geluidsinstallatie voelden zeer vertrouwd aan.

Nelleke van Wonderen gaf uitleg over de doeleinden en werkwijze van Buurtbemiddeling. (Om een te grote uitloop te voorkomen, was besloten dat er pas aan het eind van de avond gelegenheid zou komen tot het stellen van vragen.)

Hierna gaf Bram Jansen een inleiding over het begrip "Participatie", waarin hij voorbeelden gaf van hoe onze wijkraad dit principe tot nu toe toegepast heeft, b.v. bij de totstandkoming van Het Praathuis, de laagdrempelige inloop op vrijdagmiddag in de Boskern.

Vervolgens werd dit thema in daden omgezet door gebiedsmanager Rik Rolleman, die hiertoe de ambtenaren Stan v. d. Laan, Peter v.d. Sterren en Margriet Achtereekte het Gemeentehuis uit had weten te lokken. Daarnaast werden ook projectleider Marga Drewes, namens "Meer voor Elkaar", en onze secretaris Johan Trompert , namens "Het Praathuis" ingezet. Na een korte inleiding door Rik Rolleman, waarin het begrip "participatieladder" geïntroduceerd werd, konden de bezoekers bij deze mensen terecht voor een "Proeverij van participatie vormen". De vier gepresenteerde onderwerpen waren:
  • Het pilotproject "Meer voor Elkaar" in Overbos.
  • De toepassing van het Digipanel bij de bepaling van het parkeerbeleid in Floriande,
  • De introductie van een 30 km zone in onze wijk.
  • De totstandkoming van Het Praathuis.
Er werden telkens op vier plekken korte sessies  gehouden en de bezoekers konden zich van de ene sessie naar de andere begeven. Elke sessie bestond uit een inleiding en een discussie. De meeste Overbossers waren al spoedig betrokken bij levendige uitwisselingen van ideeën.

Tot slot legde gemeenteambtenaar Jan Monster uit waarom en hoe de update van het bestemmingsplan voor onze wijk gaat plaatsvinden. Ook hierbij krijgen de burgers gelegenheid tot inspraak, maar de te volgen procedure is voor de leek tamelijk complex. Ook kunnen er, zoals terecht uit de zaal opgemerkt werd, nog wel eens addertjes onder het gras blijken te zitten in de vorm van wijzigingsbevoegdheden. D.w.z. dat de gemeente nog (beperkte) wijzigingen in sommige bestemmingen zou kunnen aanbrengen. (Voor een uitgebreide uitleg, zie: Uitleg Bestemmingsplan van het Kenniscentrum InfoMil van Rijkswaterstaat.)

De avond werd afgerond met een dankwoord aan het organisatiecomité en een gezellige borrel, die uitstekend verzorgd werd door de medewerksters van De Boskern.

Voor meer foto's, zie onder Activiteiten > Foto's recente activiteiten.

Twitter nieuws

Deze website maakt gebruik van cookies. Dit doen wij onder meer om uw voorkeuren vast te leggen voor een volgend bezoek aan deze site en om te analyseren hoe bezoekers onze site gebruiken. Deze informatie helpt ons om onze websites steeds beter af te stemmen op de wensen en behoeften van de bezoekers. Bekijkt u voor meer informatie onze uitgebreide privacyverklaring. Door voor ‘Ik ga akkoord’ te kiezen geeft u toestemming voor het zetten van cookies op uw systeem. Accepteert u geen cookies, kiest u dan niet voor ‘Ik ga akkoord’. Wij wijzen u erop dat het niet accepteren van cookies het bezoek aan deze website nadelig kan beïnvloeden. Privacyverklaring